E-shop  |  Kontakty  |  Na stiahnutie  |  Mapa stránok  |  Prihlásenie    

O nás

Naša firma vznikla v roku 1992 a sídlila v Nitre. Po vybudovaní vlastných priestorov (dielne, sklady, kancelárie) bola presťahovaná do Veľkého Kýru, kde sídli dodnes. Zo začiatku sa venovala prevažne obchodnej činnosti v oblasti predaja čerpacej techniky ...

čítať viac
Predaj a servis > VIESSMANN > Tepelné čerpadlá > Vitocal 222-G/242-G

Vitocal 222-G/242-G

Kompaktné tepelné čerpadlo
na objednávku

Výrobca:Viessmann

Záruka: 24 mesiacov

Vitocal 222-G, tepelné čerpadlo soľanka/voda so zásobníkom na teplú vodu. Vitocal 242-G s možnosťou pripojenia solárneho zariadenia.


Kompletné a obzvlášť miestošetriace – v kompaktných tepelných čerpadlách Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú už integorvané všetky potrebné komponenty na ohrev teplej vody. S vykurovacím výkonom medzi 5,9 a 10,0 kW sú koncipované pre zapojenie do rodinného domu. Výstupná teplota až 60 °C umožňuje prevádzku tiež v spojení s vykurovacími telesami.

Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú cenovo výhodné alternatívy ku kompaktným zariadeniam série 300. S kompresorom Compliant Scroll a termostaticky riadeným expanzným ventilom sa dosahujú výkonové čísla až ku 4,3 (podľa DIN EN 14511 pri soľanke 0 ° C/voda 35 °C). Primárne a sekundárne obehové čerpadlá sú už integrované v tepelnom čerpadle. Obsluha zariadenia je vďaka novej regulácii Vitotronic obzvlášť jednoduchá.

Vitocal 242-G je pripravený na solárnu prevádzku

Vitocal 242-G je pripravený na napojenie solárneho zariadenia k ohrevu pitnej vody.
220 litorvý solárny zásobník a solárna regulácia umožňujú vysoké solárne zisky.

Vitocal 222-G so 170 litrovým zásobníkom

Kompaktné tepelné čerpadlo Vitocal 222-G disponuje vysokým komfortom teplej vody vďaka 170 litrovému zásobníku, ktorý je vyhrievaný vnútorným výmenníkom tepla.

Teplo z prírody pre moderné rodinné domy

Kompaktné tepelné čerpadlá Vitocal 242-G a Vitocal 222-G sú špeciálne koncipované pre rodinné domy. S kompaktnými rozmermi iba 0,4 m2 potrebujete iba nepatrnú plochu na umiestnenie. Kompaktná skriňa obsahuje obehové čerpadlo
primárneho okruhu, čerpadlo vykurovacieho okruhu ako aj 3-cestný prepínací ventil. Kompaktné teplené čerpadlá sú ponúkané v dvoch variantách: Vitocal 242-G so solárnou funkciou a veľkoryso dimenzovaným zásobníkom s objemom 220 litrov. Vitocal 222-G disponuje 170 litrovým zásobníkom. Obidve tepelné čerpadlá ponúkajú vysoký komfort teplej vody.

Komfortná obsluha

Ako všetky kompaktné vykurovacie centrály disponuje Vitocal 222-G novou užívateľsky priateľskou reguláciou Vitotronic. V prípade, že si neviete rady, stačí zmačknutie tlačítka Pomoc. Grafická obrazovka slúži k zobrazeniu solárnych ziskov a spínacích časov. Obslužná časť regulátora sa dá vybrať spredu kompaktného zariadenia a dá sa namontovať aj do stenového sokla. Vďaka 5-metrovému pripájaciemu vedeniu je možné externú obslužnú časť namontovať v komfortnej polohe.


Obzvlášť tichá prevádzka

Vďaka trojrozmernému tlmeniu vibrácií beží kompaktné tepelné čerpadlo obzvlášť ticho a hodí sa aj do inštalácií blízko pri príbytkoch.

Kompaktné a pripravené na pripojenie

Pre ľahšiu montáž je skriňa rozdelená. Tepelné čerpadlá sa dodávajú kompletne zmontované priamo zo závodu. Variabilné pripájacie príslušenstvo uľahčuje inštaláciu tepelných čerpadiel.

Vykurovanie aj chladenie

S kompaktným tepelným čerpadlom máte aj v horúcom lete vždy príjemnú klímu vo vašom dome. S funkciou „natural cooling“ prinesiete chlad zo zeme do vášho domu. K tomu potrebujete ako príslušenstvo NC-Box alebo sa hneď rozhodnite pre Vitocal 333-G s integorvaným NC-vybavením.

Vitocal 242-G: Vrátane možnosti využitia solárnej energie

Pri zariadení Vitocal 242-G je napojenie solárneho zariadenia už pripravené. To znamená, že hydraulické napojenia a regulácia sú integrované. Výkonné kolektory a zladené systémové komponenty od firmy Viessmann podporujú tepelné čerpadlo
– tak môžte priemerne ročne ušetriť 50 až 60 percent spotreby energie pre ohrev pitnej vody.

Profitujte z týchto výhod:

 • Kompaktné vykurovacia veža soľanka/voda s menovitým tepelným výkonom 5,9 až 10,0 kW.
 • Vysoké výkonové čísla: COP-hodnoty podľa EN 14511 až 4,3 (soľanka 0 °C/voda 35 °C) (COP=Coefficient of Performance).
 • Maximálna výstupná teplota: 60 °C.
 • Vysoký komfort zásobovania teplou vodou dosiahnutý integrovaným zásobníkom na teplú vodu s objemom 220 litrov pri jednotke Vitocal 242-G (Vitocal 222-G objem 170 litrov).
 • Obzvlášť tichý vďaka trojrozmernému tlmeniu vibrácií s akustickým výkonom len 43 dB(A) pri 0/35 °C.
 • Regulátor Vitotronic s jednoduchou obsluhou a zobrazením textových hlásení.
 • Obslužná časť regulátora sa dá namontovať aj do stenového sokla.
 • Pripravené na zapojenie priamo z výroby.
 • Skriňa je deliteľná a vyznačuje sa nízkou stavebnou výškou, čo uľahčuje dopravu priamo na miesto inštalácie.
 • Jednoduchá inštalácia vďaka variabilnému pripojovaciemu príslušenstvu.
 • Možnosť rozšírenia komfortu komunikačnou technikou.