E-shop  |  Kontakty  |  Na stiahnutie  |  Mapa stránok  |  Prihlásenie    

O nás

Naša firma vznikla v roku 1992 a sídlila v Nitre. Po vybudovaní vlastných priestorov (dielne, sklady, kancelárie) bola presťahovaná do Veľkého Kýru, kde sídli dodnes. Zo začiatku sa venovala prevažne obchodnej činnosti v oblasti predaja čerpacej techniky ...

čítať viac

Vitocal 300-G

Tepelné čerpadlo
na objednávku

Výrobca:Viessmann

Záruka: 24 mesiacov

Vitocal 300-G ako jednostupňové tepelné čerpadlo soľanka/voda získava teplo zo zeme. K tomu sa buď vŕta vertikálna zemná sonda alebo sa kladie plochý zemný kolektor. V oboch prípadoch kryje tepelné čerpadlo aj počas chladných dní bez problémov celkovú potrebu tepla.

Alternatívne v závislosti od polohy domu je možné aj využitie tepla obsiahnutého
v spodnej vode. Potom je jednoducho tepelné čerpadlo konfi gurované ako systém voda/voda. Je možné použiť ho v novostabách ale aj pre modernizáciu v jedno a viac rodinných domoch.

Výkonný, tichý a spoľahlivý

Srdcom tepelného čerpadla Vitocal 300-G je výkonný špirálový kompresor. Tento sa
vyznačuje vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou a mimoriadne tichou prevádzkou. Zodpovednosť za to nesie plne hermetické utesnenie ako aj dvojité tlmenie vibrácii. Súčasne špirálový kompresor zaručuje vysoké pracovné čísla a teploty na výstupe až do 60 °C. 

Ekologický po každej stránke

Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G nie je plne ekologické len čo do využívania obnoviteľných energetických zdrojov. Ako pracovné médium totiž využíva R 410 A, čo je látka bez obsahu freónov, ktorá je okrem toho nehorľavá a biologicky odbúrateľná. 

Dokonalý aj pri vysokých výkonoch

Aj pri vyššej potrebe tepla je tepelné čerpadlo Vitocal 300-G to správne riešenie. Tu je možné viacero separátnych tepelných čerpadiel spriahnuť dohromady cez výstup/
spiatočku vykurovania. Takto sa dosiahne nielen potrebný vysoký tepelný výkon, ale tiež sa zvýši prevádzková bezpečnosť a spoľahlivosť celého systému. Modulárna konštrukcia so separátnymi kompresorovými okruhmi zaručuje okrem iného aj vysokú efektívnosť pri čiastkovej záťaži a umožňuje súčasnú prevádzku vykurovania a ohrevu vody.

RCD: vždy toľko tepla, koľko potrebujete

RCD znamená Refrigerant Cycle Diagnostic Systém (diagnostický systém chladiaceho
okruhu). Tento systém zabezpečuje v jednotke Vitocal 300-G neustále sledovanie chladiaceho okruhu chladiva ako aj výkonu, ktorý je k dispozícii. Takto zabezpečuje najvyššiu možnú účinnosť v každom prevádzkovom bode. 

Výhody na prvý pohľad:

 • Maximálna efektivita pre novovstavby a modernizáciu v rodinných a bytových
  domoch
 • Tepelné čerpadlo soľanka/voda, menovitý tepelný výkon – jednostupňové:
  5,9 až 42,8 kW, dvojstupňové: 11,8 až 85,6 kW
  Tepelné čerpadlo voda/voda menovitý tepelný výkon – jednostupňové: 7,9 až
  58,9 kW, dvojstupňové: 15,8 až 117,8 kW.
 • Vitocal 300-G: Integrované vysoko efektívne čerpadlo na soľanku, čerpadlo
  vykurovacieho okruhu, poistná skupina s poistným ventilom, manometer
  a ventilátor (pri type BWC a WWC).
 • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokým výkonovým číslam: hodnota
  COP podľa EN 14511 do 4,9 (soľanka 0 °C/ voda 35 °C) (COP = Coefficient of Performance) a integrované vysoko efektívne obehové čerpadlo (pri Vitocal 300-G, typ BWC a WWC).
 • Maximálna výstupná teplota do 60 °C.
 • Celoročná vysoká účinnosť v každom prevádzkovom bode vďaka inovatívnemu RCD systému s elektronickým expanzným ventilom.
 • Obzvlášť nízka hlučnosť, hladina hluku ? 44 dB(A) vďaka protihlukovej koncepcii.
 • Regulácia Vitotronic 200 s energetickou bilanciou.